Top 10 similar words or synonyms for besbre

sambre    0.973838

meximieux    0.970799

dompierre    0.969645

barse    0.969488

jabron    0.966976

viriat    0.966231

pourçain    0.965571

larche    0.965149

montferrand    0.965111

melun    0.964885

Top 30 analogous words or synonyms for besbre

Article Example
Kantoni Dompierre-sur-Besbre Kantoni Dompierre-sur-Besbre aktualisht përbëhet nga 9 komuna.
Dompierre-sur-Besbre Dompierre-sur-Besbre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allier të rajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Dompierre-sur-Besbre ka një popullsi prej 3112 banorë dhe sipërfaqe 45.63 km², me një dendësi prej 68 banor/km².
Kantoni Jaligny-sur-Besbre Kantoni Jaligny-sur-Besbre ("frëngjisht: Canton de Jaligny-sur-Besbre") është një kanton në departamentin Allier, rajonin Auvergne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Jaligny-sur-Besbre. Ka sipërfaqe 270.29km dhe popullsi 4298 banorë.
Saint-Pourçain-sur-Besbre Saint-Pourçain-sur-Besbre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allier të rajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Pourçain-sur-Besbre ka një popullsi prej 428 banorë dhe sipërfaqe 32.99 km², me një dendësi prej 13 banor/km².
Kantoni Dompierre-sur-Besbre Kantoni Dompierre-sur-Besbre ("frëngjisht: Canton de Dompierre-sur-Besbre") është një kanton në departamentin Allier, rajonin Auvergne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Dompierre-sur-Besbre. Ka sipërfaqe 302.72km dhe popullsi 8654 banorë.