Top 10 similar words or synonyms for dompierre

gartempe    0.981044

noyelles    0.977011

valserine    0.976213

sambre    0.976156

barse    0.974822

chalaronne    0.974380

brétigny    0.973870

malemort    0.973044

chambon    0.972524

nouvion    0.972206

Top 30 analogous words or synonyms for dompierre

Article Example
Dompierre (FR) Dompierre (FR) është një komunë në kantonin Fribourg të Zvicrës.
Dompierre-sur-Besbre Dompierre-sur-Besbre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allier të rajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Dompierre-sur-Besbre ka një popullsi prej 3112 banorë dhe sipërfaqe 45.63 km², me një dendësi prej 68 banor/km².
Kantoni Dompierre-sur-Besbre Kantoni Dompierre-sur-Besbre ("frëngjisht: Canton de Dompierre-sur-Besbre") është një kanton në departamentin Allier, rajonin Auvergne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Dompierre-sur-Besbre. Ka sipërfaqe 302.72km dhe popullsi 8654 banorë.
Kantoni Dompierre-sur-Besbre Kantoni Dompierre-sur-Besbre aktualisht përbëhet nga 9 komuna.