Top 10 similar words or synonyms for jabron

seulles    0.972519

besbre    0.966976

verdon    0.964726

montferrand    0.959943

risle    0.959216

sambre    0.958612

dompierre    0.958413

meximieux    0.957671

bessin    0.957229

bondy    0.956670

Top 30 analogous words or synonyms for jabron

Article Example
Noyers-sur-Jabron Noyers-sur-Jabron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provence të rajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Noyers-sur-Jabron ka një popullsi prej 484 banorë dhe sipërfaqe 56.58 km², me një dendësi prej 9 banor/km².
Saint-Vincent-sur-Jabron Saint-Vincent-sur-Jabron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provence të rajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Vincent-sur-Jabron ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe 30.2 km², me një dendësi prej 7 banor/km².
Kantoni Noyers-sur-Jabron Kantoni Noyers-sur-Jabron ("frëngjisht: Canton de Noyers-sur-Jabron") është një kanton në departamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Noyers-sur-Jabron. Ka sipërfaqe 195.4km dhe popullsi 1190 banorë.
Kantoni Noyers-sur-Jabron Kantoni Noyers-sur-Jabron aktualisht përbëhet nga 7 komuna.