Top 10 similar words or synonyms for sambre

barse    0.976287

dompierre    0.976156

meximieux    0.973960

besbre    0.973838

melun    0.972609

beuvron    0.972081

valserine    0.971426

bussières    0.971103

montferrand    0.970970

carpentras    0.970646

Top 30 analogous words or synonyms for sambre

Article Example
Bergues-sur-Sambre Bergues-sur-Sambre është një komunë në Francë. Bergues-sur-Sambrebën pjesë në departamentin Aisne të rajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe 4.41 km².
Beaurepaire-sur-Sambre Beaurepaire-sur-Sambre është një komunë në Francë. Beaurepaire-sur-Sambre bën pjesë në departamentin Nord të rajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 253 banorë dhe sipërfaqe 7.86 km².