Top 10 similar words or synonyms for larche

viriat    0.976362

boussières    0.973747

pourçain    0.968957

solsona    0.968128

sambre    0.968091

joroinen    0.967134

meximieux    0.965162

besbre    0.965149

examen    0.964588

rakotoarijaona    0.964395

Top 30 analogous words or synonyms for larche

Article Example
Larche Larche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provence të rajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Larche ka një popullsi prej 57 banorë dhe sipërfaqe 68.86 km², me një dendësi prej 1 banor/km².
Kantoni Larche Kantoni Larche ("frëngjisht: Canton de Larche") është një kanton në departamentin Corrèze, rajonin Limousin në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Larche. Ka sipërfaqe 123.47km dhe popullsi 11260 banorë.
Kantoni Larche Kantoni Larche aktualisht përbëhet nga 8 komuna.