Top 10 similar words or synonyms for viriat

cuisiat    0.978140

boussières    0.977466

meximieux    0.977218

larche    0.976362

églises    0.973848

rakotoarijaona    0.972379

montferrand    0.971970

melun    0.971009

treffort    0.970840

actornominated    0.970605

Top 30 analogous words or synonyms for viriat

Article Example
Viriat Viriat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ain të rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Viriat ka një popullsi prej 6258 banorë dhe sipërfaqe 45.03 km², me një dendësi prej 139 banor/km².
Kantoni Viriat Kantoni Viriat ("frëngjisht: Canton de Viriat") është një kanton në departamentin Ain, rajonin Rhône-Alpes në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Viriat. Ka sipërfaqe 103.97km dhe popullsi 14515 banorë.
Kantoni Viriat Kantoni Viriat aktualisht përbëhet nga 6 komuna.