Top 10 similar words or synonyms for cuisiat

treffort    0.988154

viriat    0.978140

meximieux    0.976927

boussières    0.968703

melun    0.967036

collonges    0.966870

hesdin    0.965548

aspres    0.965191

morteaux    0.964687

bazoches    0.964588

Top 30 analogous words or synonyms for cuisiat

Article Example
Treffort-Cuisiat Treffort-Cuisiat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ain të rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Treffort-Cuisiat ka një popullsi prej 2287 banorë dhe sipërfaqe 39.41 km², me një dendësi prej 58 banor/km².
Kantoni Treffort-Cuisiat Kantoni Treffort-Cuisiat ("frëngjisht: Canton de Treffort-Cuisiat") është një kanton në departamentin Ain, rajonin Rhône-Alpes në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Treffort-Cuisiat. Ka sipërfaqe 166.26km dhe popullsi 8096 banorë.
Kantoni Treffort-Cuisiat Kantoni Treffort-Cuisiat aktualisht përbëhet nga 9 komuna.