Top 10 similar words or synonyms for boussières

viriat    0.977466

larche    0.973747

spaur    0.971858

houdain    0.971685

rakotoarijaona    0.971179

crocq    0.970865

thoissey    0.970295

thiérache    0.969683

cuisiat    0.968703

melun    0.968340

Top 30 analogous words or synonyms for boussières

Article Example
Kantoni Boussières Kantoni Boussières ("frëngjisht: Canton de Boussières") është një kanton në departamentin Doubs, rajonin Franche-Comté në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Boussières. Ka sipërfaqe 122km dhe popullsi 16645 banorë.
Kantoni Boussières Kantoni Boussières aktualisht përbëhet nga 20 komuna.