Top 10 similar words or synonyms for églises

viriat    0.973848

lussan    0.970851

melun    0.970081

sauveur    0.966821

pleine    0.966599

gentioux    0.965343

pigerolles    0.964215

savignac    0.964135

sambre    0.963733

vitrolles    0.963127

Top 30 analogous words or synonyms for églises

Article Example
Kantoni Savignac-les-Églises Kantoni Savignac-les-Églises ("frëngjisht: Canton de Savignac-les-Églises") është një kanton në departamentin Dordogne, rajonin Aquitaine në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Savignac-les-Églises. Ka sipërfaqe 240.45km dhe popullsi 9516 banorë.
Kantoni Savignac-les-Églises Kantoni Savignac-les-Églises aktualisht përbëhet nga 14 komuna.
Charles de Gaulle Charles de Gaulle i lindur 22 nëntor 1890 në Lille dhe vdiq 9 nëntor 1970 në Colombey-les-Deux-Églises (Haute-Marne) ishte një gjeneral, shkrimtar dhe burrë shteti francez.