Top 10 similar words or synonyms for treffort

cuisiat    0.988154

viriat    0.970840

meximieux    0.970509

beaupuy    0.965954

garges    0.964810

maizières    0.964307

melun    0.962743

caudebec    0.961756

thoissey    0.961702

boussières    0.961335

Top 30 analogous words or synonyms for treffort

Article Example
Treffort-Cuisiat Treffort-Cuisiat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ain të rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Treffort-Cuisiat ka një popullsi prej 2287 banorë dhe sipërfaqe 39.41 km², me një dendësi prej 58 banor/km².
Kantoni Treffort-Cuisiat Kantoni Treffort-Cuisiat aktualisht përbëhet nga 9 komuna.
Kantoni Treffort-Cuisiat Kantoni Treffort-Cuisiat ("frëngjisht: Canton de Treffort-Cuisiat") është një kanton në departamentin Ain, rajonin Rhône-Alpes në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Treffort-Cuisiat. Ka sipërfaqe 166.26km dhe popullsi 8096 banorë.