Top 10 similar words or synonyms for barse

sambre    0.976287

dompierre    0.974822

meximieux    0.974496

besbre    0.969488

ourcq    0.968195

melun    0.966935

valserine    0.966692

mortagne    0.966569

gartempe    0.966210

viriat    0.965545

Top 30 analogous words or synonyms for barse

Article Example
Kantoni Vendeuvre-sur-Barse Kantoni Vendeuvre-sur-Barse aktualisht përbëhet nga 19 komuna.
Kantoni Vendeuvre-sur-Barse Kantoni Vendeuvre-sur-Barse ("frëngjisht: Canton de Vendeuvre-sur-Barse") është një kanton në departamentin Aube, rajonin Champagne-Ardenne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Vendeuvre-sur-Barse. Ka sipërfaqe 237.72km dhe popullsi 5358 banorë.
Kantoni Lusigny-sur-Barse Kantoni Lusigny-sur-Barse ("frëngjisht: Canton de Lusigny-sur-Barse") është një kanton në departamentin Aube, rajonin Champagne-Ardenne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Lusigny-sur-Barse. Ka sipërfaqe 181.03km dhe popullsi 9644 banorë.
Kantoni Lusigny-sur-Barse Kantoni Lusigny-sur-Barse aktualisht përbëhet nga 14 komuna.