Top 10 similar words or synonyms for valserine

dompierre    0.976213

brétigny    0.975236

brénod    0.974489

canche    0.971616

cambrésis    0.971550

sambre    0.971426

ourcq    0.971026

meximieux    0.970967

nouvion    0.970341

noyelles    0.970138

Top 30 analogous words or synonyms for valserine

Article Example
Kantoni Bellegarde-sur-Valserine Kantoni Bellegarde-sur-Valserine ("frëngjisht: Canton de Bellegarde-sur-Valserine") është një kanton në departamentin Ain, rajonin Rhône-Alpes në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Bellegarde-sur-Valserine. Ka sipërfaqe 186.34km dhe popullsi 18566 banorë.
Bellegarde-sur-Valserine Bellegarde-sur-Valserine është një komunë në Francë. Bellegarde-sur-Valserinebën pjesë në departamentin Ain të rajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 11404 banorë dhe sipërfaqe 15 km².
Kantoni Bellegarde-sur-Valserine Kantoni Bellegarde-sur-Valserine aktualisht përbëhet nga 12 komuna.