Top 10 similar words or synonyms for gartempe

dompierre    0.981044

beuvron    0.977816

chalaronne    0.974564

cère    0.971420

sambre    0.970633

nouvion    0.968294

givet    0.966390

valserine    0.966281

barse    0.966210

meximieux    0.965704

Top 30 analogous words or synonyms for gartempe

Article Example
Kantoni Bessines-sur-Gartempe Kantoni Bessines-sur-Gartempe ("frëngjisht: Canton de Bessines-sur-Gartempe") është një kanton në departamentin Haute-Vienne, rajonin Limousin në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Bessines-sur-Gartempe. Ka sipërfaqe 156.61km dhe popullsi 5556 banorë.
Kantoni Bessines-sur-Gartempe Kantoni Bessines-sur-Gartempe aktualisht përbëhet nga 5 komuna.