fisichellou    0.652018

rosberg    0.650751

Top 30 analogous words or synonyms for jensonem

Article Example
McLaren MCL32 McLaren MCL32 je vůz formule 1 týmu McLaren Honda Formula 1 Team který odpovídá novým technickým regulím pro rok 2017. Vozidlo v této sezóně pilotuje mistr světa z let 2005 a 2006 Španěl Fernando Alonso a kolegu mu dělá nováček Belgičan Stoffel Vandoorne kteří jsou doplněni rezervním jezdcem Britem Jensonem Buttonem. Button nahradil Alonsa při závodě v Monaku, protože Alonso se účastnil závodu 500 mil Indianapolis.
Kimi Räikkönen Kvalifikace ve Velké Británie znamenala pro Fina druhé místo za Alonsem a příčku před Michaelem Schumacherem. Při zastávce v boxech se ale Schumacher před Kimiho dostal a odsunul jej na třetí místo, na kterém nakonec dojel. V Kanadě dosáhl Räikkönen dalšího pódiového umístění. Grand Prix USA však nedokončil po střetu se stájovým kolegou v kolizi sedmi vozů. Ve Francii se kvalifikoval jako šestý. Jeho týmový kolega Montoya z týmu odešel a nahradil ho testovací jezdec Pedro de la Rosa. Závod skončil Kimiho pátým místem. První pole position vybojoval Räikkönen v Německu. Na tomto okruhu ještě nikdy závod nedokončil, ale tentokrát se mu to povedlo a dojel třetí po boji s Jensonem Buttonem. Další pole position přišlo v Maďarsku, ale tady Kimi kolidoval v 25. kole s Vitantoniem Liuzzim a počtvrté v sezóně nedokončil závod.
Vitantonio Liuzzi V týmu zůstal i pro rok 2007. Jako jezdec byl představen společně s novým typem vozu, STR2, 13. února 2007. První půlka sezóny nebyla vydařená, stejně jako jeho stájový kolega Scott Speed, hodně chyboval. Největší šanci na body měl v Kanadě, nakonec ale rozbil své Toro Rosso o „Zeď šampiónů“. V průběhu sezóny potom vyvstaly spekulace, že by jej i Speeda mohli nahradit mladý Sebastian Vettel a šampión série Champcar, Sébastien Bourdais. Nakonec byl nahrazen jen Speed, nicméně bylo potvrzeno, že Bourdais bude za Toro Rosso závodit v následující sezóně. Od té doby se Liuzziho výsledky zlepšily. V Japonsku přišel o bod jen kvůli penalizaci. Nejlepší závod jeho kariéry ale přišel v Číně. V kvalifikaci se umístil na výborném 11. místě. Po startu předjel další 3 jezdce a v průběhu závodu ještě Marka Webbera z Red Bullu, a také Nicka Heidfelda z BMW Sauber. V závodě dokázal držet krok i s pátým Jensonem Buttonem z Hondy, nakonec ale vybojoval 6. místo a 3 body.
Pastor Maldonado V prvním závodu sezóny, v Austrálii, Maldonado opět neviděl šachovnicovou vlajku, protože závod nedokončil kvůli kolizi se Sauberem Felipeho Nasra. Další závod v Malajsii taktéž nedokončil. Maldonado tak nedokončil první dva závody sezóny popáté v řadě, nedokončil je dokonce nikdy v kariéře. První body za sedmé místo získal až v Kanadě a následně dojel znova sedmý v Rakousku. Maldonado opět způsobil kontroverzi, tentokrát během závodu v Maďarsku, kde zavinil kolizi s Sérgio Pérezem, za což byl později penalizován. Několika novináři byl po tomto závodě označen za nejhoršího jezdce současnosti. V dalším závodě v Belgii havaroval ve volném tréninku i v samotném závodu. Ve Velké ceně Itálie Maldonado kolidoval s Nicem Hulkenbergem, za což byl znova kritizován. V Singapuru způsobil kolizi s Jensonem Buttonem, který ho později označil za blázna. I přes kritiku tým Lotus oznámil, že Maldonado bude pilotem této stáje i v roce 2016. Poté Maldonado zahájil sérii bodovaných umístění. V Grand Prix Japonska dojel osmý, v Rusku sedmý a v USA opět osmý. V Grand Prix Brazílie způsobil další nehodu, když najel do boku Sauberu Marcuse Ericssona. I přes penalizaci Maldonado dojel desátý. V posledním závodě sezóny Maldonado kolidoval s Fernandem Alonsem a závod nedokončil. Za sezónu získal celkem 27 bodů a jeho finální místo v šampionátu bylo čtrnácté.