Top 10 similar words or synonyms for wiwa

korowi    0.985270

atopare    0.965167

dayendranath    0.964104

charilaos    0.961528

filoimea    0.959398

sodnom    0.957832

lepping    0.956608

kintu    0.956484

bizimungu    0.955678

nsibambi    0.955345

Top 30 analogous words or synonyms for wiwa

Article Example
Ken Saro Wiwa Ken Saro-Wiwa ose Kenule Beeson Saro Wiwa ka lindur 10 tetor dhe vdiq 9 ne Nentor ne Nigeria ai ka qen autor,produktor televiziv dhe aktivist ambientalist.
Ogoni Ogoni esht nji popull nga Afrika me rreth 500'000 banor te ndar ne 111 fshate.Shumica e Atyre jeton ne delten e lumit niger , ne shtetin Nigerian i quajtur Rivers.Njeriu me perfaques e etnise ka qen Ken Saro Wiwa.