Top 10 similar words or synonyms for shane

cody    0.932617

kylie    0.929714

csi    0.929398

rory    0.927684

avery    0.926387

powell    0.925829

baxter    0.924411

sonny    0.924386

steele    0.924343

quartet    0.923698

Top 30 analogous words or synonyms for shane

Article Example
Shane Korbeci Shane Korbeci ishte Ministër i Tregtisë së Jashtme i Shqipërisë gjatë periudhës 23 nëntor, 1982 - 22 shkurt, 1991.
Shane Korbeci Shane Korbeci ka lindur në vitin 1942 në fshatin Kolonjë të Gjirokastrës. Ka përfunduar arsimin e mesëm në shkollën politeknike “7 nëntori” në Tiranë, i vlerësuar me rezultatin “Tabela e Artë”. Në vitin 1960 ka filluar studimet në degën e Inxhinierisë Mekanike në Hungari, të cilën, për arsye të politikave ndërshtetërore, arriti ta përfundonte në Shqipëri. Pas diplomimit, në periudhën që u përket viteve 1966-1975, ai ka punuar në profesionin e tij si inxhinier mekanik në uzinën “Traktori” në kryeqytet. Në atë periudhë, për rritjen e profesionalizmit të tij në fushën e inxhinierisë, ai ka kryer dhe dy specializime në Kinë. Në vitet 1975 – 1982 Shane Korbeci ka ushtruar detyrën e drejtorit të Përgjithshëm të Ndërmarrjes së Makina-Importit, ndërsa në vitin 1982 ai arrin kulmin e shkëlqimit të karrierës së vet, duke u emëruar ministër i Tregtisë së Jashtme të Shqipërisë. Këtë funksion ai e ushtroi për dhjetë vjet, pra deri në 12 qershor të vitit 1991, kur u rrëzua qeveria “Nano 2” dhe u krijua Qeveria e Stabilitetit.
Katinka Hosszú jo kanë konkurruar në katër edicione të lojërave olimpike verore: 2004, 2008, 2012 dhe 2016. Ajo aktualisht noton për klubin Vasas SC, me trajner Shane Tusup.
I Killed the Prom Queen I Killed the Prom Queen është një grup muzikor nga Adelaide në South Australia të Australia. Deri tani, grupi publikoi tre albume dhe disa EP resp. singles të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Jaime Hope (Këngëtar), Benjamin Coyte (E-bas), Kevin Cameron (Kitara), Jona Weinhofen (Kitara) dhe Shane O´Brien (Drums).
Katinka Hosszú Hosszú takoi bashkëshortin e saj të ardhshëm Shane Tusup, kur ata të dy ishin të rinj në USC. Pas u shtypur nën presionin e pritjeve nga Olimpiada 2012 në Londër, dhe duke mos fituar medalje, ajo i kërkoj të dashurit të atëhershëm Tusup që të bëhej trajneri i saj, duke e zëvendësuar trajnerin e saj që prej kohës së saj në ekipin e notit U.S.C. Dave Salo. Pas Olimpiadës, në Kupën e Botës në Pekin ajo konkurroj në 8 gara, duke fituar medalje në 5 prej tyre, duke bërë gazetat kineze të shkruajnë për të sikur të ishte prej hekuri, dhe duke e marrë pseudonimin e saj si "Zonja E Hekurt (The Iron Lady)". Hosszú u martuar me Tusup në vitin 2013.
Daniel Agger Agger luajti ndeshjen e tij të parë si startues në ligë në humbjen 3–0 kundër West Bromwich Albion më 18 gusht 2012, ai shkaktoi një penallti pas një faulli kundër Shane Long dhe u ndëshkua me karton të kuq, penalltia u prit . Më 5 tetor, Agger rinovoi kontratën me Liverpoolin . Më 12 nëntor, Agger u nderua çmimin "Lojtari Danez i Vitit", ai e fitoi për herë të dytë këtë çmim . Më 1 dhjetor, ai shënoi një Gol me kokë kundër Southampton në minutën e 43 në Anfield duke i dhënë fitoren Liverpoolit me rezultatin 1–0. Më 30 dhjetor, Agger shënoi një Gol të bukur me kokë kundër Queens Park Rangers pas një krosimi të kapitenit Steven Gerrard, ndeshja përfundoi me rezultatin 3–0. Agger luajti ndeshjen e tij të 200 me Liverpoolin më 21 shkurt 2013 në ndeshjen e Europa League kundër Zenit Saint Petersburg. "The Reds" kishin humbur në ndeshjen e parë me rezultatin 2–0, por fituan në Anfield me rezultatin 3–1, dhe u eleminuan me rregullin e Golit jashtë fushe.