Top 10 similar words or synonyms for seyne

montferrand    0.970654

meximieux    0.969877

riez    0.968775

manosque    0.968326

sambre    0.968075

dompierre    0.968019

valserine    0.964589

plabennec    0.964549

besbre    0.963651

barse    0.963387

Top 30 analogous words or synonyms for seyne

Article Example
Seyne Seyne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provence të rajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Seyne ka një popullsi prej 1392 banorë dhe sipërfaqe 84.27 km², me një dendësi prej 17 banor/km².
Kantoni Seyne Kantoni Seyne ("frëngjisht: Canton de Seyne") është një kanton në departamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Seyne. Ka sipërfaqe 289.02km dhe popullsi 2743 banorë.
Kantoni Seyne Kantoni Seyne aktualisht përbëhet nga 8 komuna.
Saint-Martin-lès-Seyne Saint-Martin-lès-Seyne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provence të rajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Martin-lès-Seyne ka një popullsi prej 13 banorë dhe sipërfaqe 12.27 km², me një dendësi prej 1 banor/km².
Kantoni La Seyne-sur-Mer Kantoni La Seyne-sur-Mer aktualisht përbëhet nga 1 komuna.
Kantoni La Seyne-sur-Mer Kantoni La Seyne-sur-Mer ("frëngjisht: Canton de La Seyne-sur-Mer") është një kanton në departamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në Francë. Kryeqëndra e kantonit është La Seyne-sur-Mer. Ka sipërfaqe 22.17km dhe popullsi 34433 banorë.