Top 10 similar words or synonyms for rouvroy

thoissey    0.973942

thiérache    0.970142

oulchy    0.967437

bessin    0.964864

viriat    0.963480

anfängen    0.962494

castelsarrasin    0.961872

brécey    0.960853

homécourt    0.960652

verdon    0.960225

Top 30 analogous words or synonyms for rouvroy

Article Example
Rouvroy Rouvroy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisne të rajonit Hauts-de-France. Rouvroy ka një popullsi prej 522 banorë dhe sipërfaqe 5.05 km², me një dendësi prej 103 banor/km².
Kantoni Rouvroy Kantoni Rouvroy ("frëngjisht: Canton de Rouvroy") është një kanton në departamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-Calais në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Rouvroy. Ka sipërfaqe 17.35km dhe popullsi 19628 banorë.
Kantoni Rouvroy Kantoni Rouvroy aktualisht përbëhet nga 3 komuna.
Rouvroy-sur-Serre Rouvroy-sur-Serre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisne të rajonit Hauts-de-France. Rouvroy-sur-Serre ka një popullsi prej 40 banorë dhe sipërfaqe 3.9 km², me një dendësi prej 10 banor/km².