Top 10 similar words or synonyms for risle

bessin    0.969317

sambre    0.967694

tallard    0.966177

meximieux    0.965201

ferrières    0.961827

maizières    0.961596

thiérache    0.960931

valserine    0.959761

dompierre    0.959556

jabron    0.959216

Top 30 analogous words or synonyms for risle

Article Example
Kantoni Montfort-sur-Risle Kantoni Montfort-sur-Risle ("frëngjisht: Canton de Montfort-sur-Risle") është një kanton në departamentin Eure, rajonin Haute-Normandie në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Montfort-sur-Risle. Ka sipërfaqe 113.53km dhe popullsi 6670 banorë.
Kantoni Montfort-sur-Risle Kantoni Montfort-sur-Risle aktualisht përbëhet nga 14 komuna.