Top 10 similar words or synonyms for plouzané

plabennec    0.981675

ploudalmézeau    0.970058

daoulas    0.968734

viriat    0.968396

montferrand    0.963015

sambre    0.962958

meximieux    0.962679

pigerolles    0.958944

melun    0.958205

landerneau    0.958178

Top 30 analogous words or synonyms for plouzané

Article Example
Kantoni Brest-Plouzané Kantoni Brest-Plouzané ("frëngjisht: Canton de Brest-Plouzané") është një kanton në departamentin Finistère, rajonin Région Bretagne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km dhe popullsi 16137 banorë.
Kantoni Brest-Plouzané Kantoni Brest-Plouzané aktualisht përbëhet nga 2 komuna.