Top 10 similar words or synonyms for ploudalmézeau

plabennec    0.975506

plouzané    0.970058

landerneau    0.962195

voves    0.959877

viriat    0.956262

églises    0.956056

lesneven    0.955678

sambre    0.954275

bussières    0.952621

montratier    0.952373

Top 30 analogous words or synonyms for ploudalmézeau

Article Example
Kantoni Ploudalmézeau Kantoni Ploudalmézeau ("frëngjisht: Canton de Ploudalmézeau") është një kanton në departamentin Finistère, rajonin Région Bretagne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km dhe popullsi 17578 banorë.
Kantoni Ploudalmézeau Kantoni Ploudalmézeau aktualisht përbëhet nga 10 komuna.