Top 10 similar words or synonyms for plabennec

plouzané    0.981675

ploudalmézeau    0.975506

meximieux    0.971046

landerneau    0.970766

sambre    0.969415

manosque    0.967000

maizières    0.966733

baie    0.965407

seyne    0.964549

viriat    0.963898

Top 30 analogous words or synonyms for plabennec

Article Example
Kantoni Plabennec Kantoni Plabennec aktualisht përbëhet nga 9 komuna.
Kantoni Plabennec Kantoni Plabennec ("frëngjisht: Canton de Plabennec") është një kanton në departamentin Finistère, rajonin Région Bretagne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km dhe popullsi 21285 banorë.