Top 10 similar words or synonyms for noyant

berichtet    0.962789

anfängen    0.962452

guéret    0.961406

villamblard    0.961331

rosans    0.961327

comunidad    0.960892

rakotoarijaona    0.960733

cusset    0.959352

symphorien    0.958834

tilleul    0.958409

Top 30 analogous words or synonyms for noyant

Article Example
Kantoni Noyant Kantoni Noyant ("frëngjisht: Canton de Noyant") është një kanton në departamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la Loire në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Noyant. Ka sipërfaqe 304.75km dhe popullsi 6163 banorë.
Kantoni Noyant Kantoni Noyant aktualisht përbëhet nga 15 komuna.
Noyant-d'Allier Noyant-d'Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allier të rajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Noyant-d'Allier ka një popullsi prej 703 banorë dhe sipërfaqe 21.05 km², me një dendësi prej 33 banor/km².
Noyant-et-Aconin Noyant-et-Aconin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisne të rajonit Hauts-de-France. Noyant-et-Aconin ka një popullsi prej 502 banorë dhe sipërfaqe 4.6 km², me një dendësi prej 109 banor/km².
Kantoni Longué-Jumelles Ajo kufizohet kantoni Noyant në veri-lindje, kantoni Baugé në veri, kantoni Beaufort-en-Vallée në perëndim, kantoni Saumur-Nord në jug-perëndim, kantoni Allonnes në jug dhe kantoni Bourgueil në lindje.
Kantoni Baugé Ajo kufizohet kantoni Noyant në lindje, kantoni Le Lude në veri-lindje, kantoni La Flèche në veri, kantoni Durtal në veri-perëndim, kantoni Seiches-sur-le-Loir në perëndim, kantoni Beaufort-en-Vallée në jug-perëndim dhe kantoni Longué-Jumelles në jug.