Top 10 similar words or synonyms for nouvion

cère    0.972841

dompierre    0.972206

valserine    0.970341

meximieux    0.970102

beuvron    0.968816

gartempe    0.968294

sambre    0.967156

chambon    0.967130

chalaronne    0.965355

mortagne    0.964993

Top 30 analogous words or synonyms for nouvion

Article Example
Kantoni Nouvion Kantoni Nouvion aktualisht përbëhet nga 17 komuna.
Kantoni Nouvion Kantoni Nouvion ("frëngjisht: Canton de Nouvion") është një kanton në departamentin Somme, rajonin Picardie në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Nouvion. Ka sipërfaqe 167.6km dhe popullsi 7452 banorë.
Le Nouvion-en-Thiérache Le Nouvion-en-Thiérache është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisne të rajonit Hauts-de-France. Le Nouvion-en-Thiérache ka një popullsi prej 2792 banorë dhe sipërfaqe 48.42 km², me një dendësi prej 58 banor/km².
Nouvion-et-Catillon Nouvion-et-Catillon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisne të rajonit Hauts-de-France. Nouvion-et-Catillon ka një popullsi prej 544 banorë dhe sipërfaqe 16.67 km², me një dendësi prej 33 banor/km².
Nouvion-le-Comte Nouvion-le-Comte është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisne të rajonit Hauts-de-France. Nouvion-le-Comte ka një popullsi prej 269 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km², me një dendësi prej 34 banor/km².