Top 10 similar words or synonyms for montrevel

bugey    0.972795

tardenois    0.970050

cambrésis    0.967495

gohelle    0.965081

puisaye    0.963790

givry    0.962477

dompierre    0.962444

fresnes    0.961706

sains    0.961614

valserine    0.960157

Top 30 analogous words or synonyms for montrevel

Article Example
Kantoni Montrevel-en-Bresse Kantoni Montrevel-en-Bresse aktualisht përbëhet nga 14 komuna.
Montrevel-en-Bresse Montrevel-en-Bresse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ain të rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Montrevel-en-Bresse ka një popullsi prej 2441 banorë dhe sipërfaqe 10.27 km², me një dendësi prej 238 banor/km².
Kantoni Montrevel-en-Bresse Kantoni Montrevel-en-Bresse ("frëngjisht: Canton de Montrevel-en-Bresse") është një kanton në departamentin Ain, rajonin Rhône-Alpes në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Montrevel-en-Bresse. Ka sipërfaqe 213.83km dhe popullsi 12416 banorë.