Top 10 similar words or synonyms for manosque

sambre    0.969777

baie    0.969396

seyne    0.968326

landerneau    0.968014

plabennec    0.967000

béthune    0.965914

meximieux    0.965158

levet    0.964969

infreville    0.964875

briançon    0.963607

Top 30 analogous words or synonyms for manosque

Article Example
Manosque Manosque është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provence të rajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Manosque ka një popullsi prej 22412 banorë dhe sipërfaqe 56.73 km², me një dendësi prej 395 banor/km².
Kantoni Manosque-Sud-Ouest Kantoni Manosque-Sud-Ouest ("frëngjisht: Canton de Manosque-Sud-Ouest") është një kanton në departamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Manosque. Ka sipërfaqe km dhe popullsi 12353 banorë.
Kantoni Manosque-Sud-Ouest Kantoni Manosque-Sud-Ouest aktualisht përbëhet nga 3 komuna.
Kantoni Manosque-Nord Kantoni Manosque-Nord ("frëngjisht: Canton de Manosque-Nord") është një kanton në departamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Manosque. Ka sipërfaqe km dhe popullsi 11388 banorë.
Kantoni Manosque-Sud-Est Kantoni Manosque-Sud-Est aktualisht përbëhet nga 3 komuna.