Top 10 similar words or synonyms for lussan

églises    0.970851

montferrand    0.967522

viriat    0.964556

melun    0.964066

oulchy    0.959558

vanities    0.959493

boussières    0.958946

spaur    0.957560

hazm    0.956571

malat    0.956357

Top 30 analogous words or synonyms for lussan

Article Example
Kantoni Lussan Kantoni Lussan aktualisht përbëhet nga 12 komuna.
Kantoni Lussan Kantoni Lussan ("frëngjisht: Canton de Lussan") është një kanton në departamentin Gard, rajonin Languedoc-Roussillon në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Lussan. Ka sipërfaqe 198.29km dhe popullsi 4422 banorë.
Omer Kaleshi 1981 - Paris, ekspozon bashkë me piktorët Gül Derman dhe Günèr Somtürk në Galerie «Régine Lussan».