Top 10 similar words or synonyms for lucas

fred    0.935916

roy    0.935316

jonathan    0.935204

collins    0.931898

duncan    0.929574

johnny    0.929004

eric    0.928976

andy    0.924240

keith    0.923857

kevin    0.923631

Top 30 analogous words or synonyms for lucas

Article Example
Jessica Lucas Jessica Lucas (lindi më 24 shtator 1985) është aktore dhe këngëtare kanadeze. Ajo është e njohur për rolet e saja në seriale, si "Edgemont", "Melrose Place", "Cult", and "Gotham", dhe në filma "The Covenant", "Cloverfield" dhe "Evil Dead".
Lucas Correa Lucas Alberto Correa Belmonte (i lindur më 3 shkurt 1984)është një mesfushor argjentinas i cili është i huazuar te Ravvena Calcio.Ka edhe një pasaport spanjolle.
Heinz Lucas Heinz Lucas (10 gusht 1920 – 18 korrik 2016) ishte futbollist dhe menaxher gjerman. Ai ka menaxhuar shumë klube në Bundesligën gjermane, përfshirë skuadrën Fortuna Düsseldorf, ku pati sukses gjatë karrierë së tij, duke fituar dy herë vendin e tretë.
Jessica Lucas Jessica lindi dhe u rrit në Vancouver, Kolumbia Britanike. Babai i saj është afrikano-kanadezë dhe nëna e saj është kaukaziane. Ajo filloi aktrimin në moshën shtatë vjeçare dhe u trajnua në shkollën e artit të fëmijëve në Toronto.
Lucas Neill Neill Lukas (* 9 mars 1978 në Sydney) është një futbollist nga Australia.
Lucas Biglia Lucas Rodrigo Biglia (lindur më 30 Janar 1986) është nje futbollist argjentin i cili luan si mesfushor në Serie A më A.C. Milan.
Lucas Neill Neill luajtur 41 herë për kombëtaren ë Australis.
Lucas Ocampos Lucas Ariel Ocampos (lindur 11 korrik 1994 në Quilmes) është një futbollist argjentinas i cili aktualisht luan si anësor në Ligue 1 për klubin francez Marseille.
Lucas Fox Lucas Fox është baterist anglez qe ka militu ne grupin heavy metal Motörhead ne vitin 1975 edhe ne grupin punk "Warsaw Pakt". Fox ka qen bateristi i pare i Motörhead-ve, po ka regjistrua me ato vetem kengen "Lost Johnny", për albumin jo-zyrtar On Parole.
Lucas Neill Si një të riu Neill luajtur në Australian Institute of Sportive në Canberra. Në 1995, ai u bë Millwall FC në Angli. Nga viti 2001, ai u transferua në Blackburn Rovers. Australianët e luajtur në pozitën e drejtë mbrojtës. Ai u zhvendos në janar 2007 të West Ham United dhe ulur menjëherë si një lojtar i mirë. Ai nuk është vetëm lojë e krijuesit e zinxhirit por edhe mbrojtëse kapitenin e klub West Ham United.