Top 10 similar words or synonyms for landerneau

plabennec    0.970766

manosque    0.968014

laragne    0.966594

baie    0.962890

ploudalmézeau    0.962195

plouzané    0.958178

sambre    0.958123

guipavas    0.957853

cambrésis    0.957556

seyne    0.955788

Top 30 analogous words or synonyms for landerneau

Article Example
Kantoni Landerneau Kantoni Landerneau aktualisht përbëhet nga 8 komuna.
Kantoni Landerneau Kantoni Landerneau ("frëngjisht: Canton de Landerneau") është një kanton në departamentin Finistère, rajonin Région Bretagne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Landerneau. Ka sipërfaqe km dhe popullsi 27388 banorë.