Top 10 similar words or synonyms for lalinde

symphorien    0.970148

mortain    0.956838

noyant    0.956185

melun    0.955455

eymet    0.955373

bédarrides    0.953934

larche    0.953335

briouze    0.950802

cuisiat    0.950187

cazals    0.949555

Top 30 analogous words or synonyms for lalinde

Article Example
Kantoni Lalinde Kantoni Lalinde ("frëngjisht: Canton de Lalinde") është një kanton në departamentin Dordogne, rajonin Aquitaine në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Lalinde. Ka sipërfaqe 173.83km dhe popullsi 8384 banorë.
Kantoni Lalinde Kantoni Lalinde aktualisht përbëhet nga 14 komuna.