Top 10 similar words or synonyms for grèves

finns    0.964174

anfängen    0.961307

decline    0.959166

apartheid    0.957683

thoissey    0.956341

puits    0.956291

kaneri    0.955527

brécey    0.954849

thiérache    0.953870

thammavong    0.953335

Top 30 analogous words or synonyms for grèves

Article Example
Kantoni Plestin-les-Grèves Kantoni Plestin-les-Grèves aktualisht përbëhet nga 9 komuna.
Kantoni Plestin-les-Grèves Kantoni Plestin-les-Grèves ("frëngjisht: Canton de Plestin-les-Grèves") është një kanton në departamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région Bretagne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Plestin-les-Grèves. Ka sipërfaqe km dhe popullsi 9803 banorë.