Top 10 similar words or synonyms for givet

gartempe    0.966390

dompierre    0.965484

noyelles    0.961667

brénod    0.960262

valserine    0.959458

baie    0.958667

meximieux    0.958412

maizières    0.957117

brionne    0.957116

minervois    0.955546

Top 30 analogous words or synonyms for givet

Article Example
Kantoni Givet Kantoni Givet ("frëngjisht: Canton de Givet") është një kanton në departamentin Ardennes, rajonin Champagne-Ardenne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Givet. Ka sipërfaqe 110.47km dhe popullsi 15866 banorë.
Kantoni Givet Kantoni Givet aktualisht përbëhet nga 12 komuna.