Top 10 similar words or synonyms for gaultier

italeli    0.963053

suche    0.962889

vanities    0.961342

berichtet    0.961219

anfängen    0.961144

laroquebrou    0.960424

herren    0.960147

bonfire    0.958283

voldemaras    0.957902

aali    0.956630

Top 30 analogous words or synonyms for gaultier

Article Example
Kantoni Saint-Gaultier Kantoni Saint-Gaultier aktualisht përbëhet nga 8 komuna.
Kantoni Saint-Gaultier Kantoni Saint-Gaultier ("frëngjisht: Canton de Saint-Gaultier") është një kanton në departamentin Indre, rajonin Région Centre në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Gaultier. Ka sipërfaqe 274.51km dhe popullsi 4708 banorë.
Historia e arteve Moda: është arti i veshjes, konfeksionit e veshjes sipas parametrave funksional dhe stilistik, si në veshje ashtu edhe në aksesorë (kapele, dorashka, çanta, këpucët, zyzet). Prirja që nga fillimi i shekullit të XX ka shkuar drejt një funksionaliteti dhe komoditeti më të madh (duke eliminuar korsenë), duke shfaqur në vitet ‘20 minifundin, ndërkohë që duke filluar nga 1950 mbizotëron veshja informale dhe rinore, e shenjuar nga përdorimi i pantallonave cowboys. Midis stilistëve më të shquar radhiten: Coco Chanel, Cristóbal Balenciaga, Christian Dior, Manuel Pertegaz, Yves Saint Laurent, Giorgio Armani, Paco Rabanne, Gianni Versace, Karl Lagerfeld, Calvin Klein, Jean Paul Gaultier etj.
Historia e arteve pamore Moda: është arti i veshjes, konfeksionit e veshjes sipas parametrave funksional dhe stilistik, si në veshje ashtu edhe në açesorë (kapele, dorashka, çanta, këpucët, zyzet). Prirja që nga fillimi i shekullit të XX ka shkuar drejt një funksionaliteti dhe komoditeti më të madh (duke eliminuar korsenë), duke shfaqur në vitet ‘20 minifundin, ndërkohë që duke filluar nga 1950 mbizotëron veshja informale dhe rinore, e shenjuar nga përdorimi i pantallonave cowboys. Midis stilistëve më të shquar radhiten: Coco Chanel, Cristóbal Balenciaga, Christian Dior, Manuel Pertegaz, Yves Saint Laurent, Giorgio Armani, Paco Rabanne, Gianni Versace, Karl Lagerfeld, Calvin Klein, Jean Paul Gaultier etj.
Karolina Kurkova Pas kopertinës së saj në Vouge, Kurková mori pjesë në disa shfaqje të modës së lartë. Gjithashtu, linja e të brendshmeve të Victoria's Secret e zgjodhi atë në shfaqjen e vitit 2000, edhe pse në atë kohë ishte vetëm 16 vjeçe. Shtëpi mode të njohura si Yves Saint Laurent firmosën kontrata me Karolinën. Në të njëjtën kohë ajo mori pjese edhe në fushata të Chanel, Tommy Hilfiger, Max Mara, Bottega Veneta, Donna Karan, Celine, Fendi, Elie Saab, Rag and Bone, Jean Paul Gaultier, Roberto Cavalli, Valentino, Louis Vuitton, John Galliano, Mango, Christian Dior, Hugo Boss, Versace, H&M. Në vitin 2002 në shfaqjen e Victoria's secret, ajo veshi "The Fantasy Bra", reçipetë me vlerë $10 million. Ajo ka marrë pjesë në sfilata të tjera si Alberta Ferretti, Alexander McQueen, Balenciaga, Calvin Klein, Carolina Herrera, Chanel, Christian Dior, Dolce & Gabbana, Givenchy, Gucci, Karl Lagerfeld, Louis Vuitton, Marc Jacobs, Prada, Ralph Lauren, Stella McCartney, Versace dhe Vera Wang.