Top 10 similar words or synonyms for flour

aesthetic    0.961123

italeli    0.961089

rakotoarijaona    0.960152

abteilungen    0.958949

tuvalut    0.958724

rahmonov    0.958114

damals    0.957632

claret    0.957506

jakaya    0.957381

sultonov    0.956341

Top 30 analogous words or synonyms for flour

Article Example
Qarku Saint-Flour Qarku Saint-Flour është një qark në Francë, dhe është pjesë e departamentit Cantal.
Kantoni Saint-Flour-Nord Kantoni Saint-Flour-Nord ("frëngjisht: Canton de Saint-Flour-Nord") është një kanton në departamentin Cantal, rajonin Auvergne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Flour. Ka sipërfaqe km dhe popullsi 7707 banorë.
Kantoni Saint-Flour-Sud Kantoni Saint-Flour-Sud aktualisht përbëhet nga 12 komuna.
Kantoni Saint-Flour-Sud Kantoni Saint-Flour-Sud ("frëngjisht: Canton de Saint-Flour-Sud") është një kanton në departamentin Cantal, rajonin Auvergne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Flour. Ka sipërfaqe km dhe popullsi 8695 banorë.
Kantoni Saint-Flour-Nord Kantoni Saint-Flour-Nord aktualisht përbëhet nga 15 komuna.