priorat    0.896847

Top 30 analogous words or synonyms for esgrima

Article Example
Club de Gimnasia y Esgrima La Plata Club de Gimnasia y Esgrima La Plata është një klub futboli nga Argjentina me qendër në Buenos Aires. Klubi është emëruar sipas lagjes së qytetit Gimnasia y Esgrima.
Ricardo Álvarez Álvarez luajti ndeshjen e tij të parë si profesionist në vitin 2008. Pas debutimit të tij, ai pësoi një dëmtim në ligamentet e gjurit të majtë duke penguar progresin e tij në skuadrën e parë. Ai ishte pjesë e skuadrës që fitoi 2009 Clausura duke luajtur vetëm 18 minuta në fitoren 1–0 kundër Gimnasia y Esgrima de Jujuy.
Gonzalo Higuaín Higuaín filloi të luajë me skuadra të rinjshë dhe bëri debutimin e tij me River Plate në humbjen 2–1 kundër Gimnasia y Esgrima de La Plata më 29 maj 2005 . Më 12 shkurt 2006, ai shënoi Golin e parë në ligë në fitoren 3–1 kundër Banfield . Higuaín e mbylli sezoni 2005–06 me 5 Gola në 12 ndeshje .