Top 10 similar words or synonyms for crocq

boussières    0.970865

briouze    0.967365

melun    0.965616

viriat    0.965342

thiérache    0.964863

thoissey    0.962917

rakotoarijaona    0.962258

anfängen    0.961233

larche    0.961041

maestra    0.959967

Top 30 analogous words or synonyms for crocq

Article Example
Kantoni Crocq Kantoni Crocq ("frëngjisht: Canton de Crocq") është një kanton në departamentin Creuse, rajonin Limousin në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Crocq. Ka sipërfaqe 263.46km dhe popullsi 3027 banorë.
Kantoni Crocq Kantoni Crocq aktualisht përbëhet nga 14 komuna.