Top 10 similar words or synonyms for collonges

viriat    0.970378

gex    0.967697

affaire    0.967130

cuisiat    0.966870

puffo    0.965641

savignac    0.964048

vert    0.964040

meximieux    0.963034

savès    0.962424

naturpark    0.962384

Top 30 analogous words or synonyms for collonges

Article Example
Collonges Collonges është një komunë në kantonin Valais të Zvicrës.
Kantoni Collonges Kantoni Collonges ("frëngjisht: Canton de Collonges") është një kanton në departamentin Ain, rajonin Rhône-Alpes në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Collonges. Ka sipërfaqe 164.63km dhe popullsi 10646 banorë.
Kantoni Collonges Kantoni Collonges aktualisht përbëhet nga 10 komuna.