Top 10 similar words or synonyms for civray

thiérache    0.969905

brécey    0.959624

thoissey    0.959534

viriat    0.958919

boussières    0.958743

bessin    0.957462

examen    0.957135

meximieux    0.955969

eymet    0.953244

anfängen    0.952710

Top 30 analogous words or synonyms for civray

Article Example
Kantoni Civray Kantoni Civray ("frëngjisht: Canton de Civray") është një kanton në departamentin Vienne, rajonin Poitou-Charentes në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Civray. Ka sipërfaqe 198.3km dhe popullsi 8575 banorë.
Qarku Civray Qarku Civray është një qark në Francë.
Kantoni Civray Kantoni Civray aktualisht përbëhet nga 12 komuna.