Top 10 similar words or synonyms for champigny

beuvron    0.965641

gartempe    0.950468

sambre    0.947527

vire    0.941267

nouvion    0.941128

brénod    0.940185

cère    0.939802

vaux    0.939404

caumont    0.938640

dompierre    0.937356

Top 30 analogous words or synonyms for champigny

Article Example
Kantoni Champigny-sur-Marne-Centre Kantoni Champigny-sur-Marne-Centre ("frëngjisht: Canton de Champigny-sur-Marne-Centre") është një kanton në departamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-France në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Champigny-sur-Marne. Ka sipërfaqe km dhe popullsi 25222 banorë.
Kantoni Champigny-sur-Marne-Ouest Kantoni Champigny-sur-Marne-Ouest ("frëngjisht: Canton de Champigny-sur-Marne-Ouest") është një kanton në departamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-France në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Champigny-sur-Marne. Ka sipërfaqe km dhe popullsi 17106 banorë.
Kantoni Champigny-sur-Marne-Ouest Kantoni Champigny-sur-Marne-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.
Kantoni Champigny-sur-Marne-Est Kantoni Champigny-sur-Marne-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.
Kantoni Champigny-sur-Marne-Est Kantoni Champigny-sur-Marne-Est ("frëngjisht: Canton de Champigny-sur-Marne-Est") është një kanton në departamentin Val-de-Marne, rajonin Île-de-France në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Champigny-sur-Marne. Ka sipërfaqe km dhe popullsi 24094 banorë.
Kantoni Champigny-sur-Marne-Centre Kantoni Champigny-sur-Marne-Centre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.