Top 10 similar words or synonyms for castelsarrasin

thiérache    0.969112

dunes    0.964629

thoissey    0.963714

anfängen    0.962037

rouvroy    0.961872

melun    0.961467

homécourt    0.961087

lesneven    0.960866

tierras    0.959873

brécey    0.958706

Top 30 analogous words or synonyms for castelsarrasin

Article Example
Qarku Castelsarrasin Qarku Castelsarrasin është një qark në Francë, dhe është pjesë e departamentit Tarn-et-Garonne.
Kantoni Castelsarrasin-1 Kantoni Castelsarrasin-1 aktualisht përbëhet nga komuna.
Kantoni Castelsarrasin-1 Kantoni Castelsarrasin-1 ("frëngjisht: Canton de Castelsarrasin-1") është një kanton në departamentin Tarn-et-Garonne, rajonin Midi-Pyrénées në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Castelsarrasin. Ka sipërfaqe km dhe popullsi banorë.
Kantoni Castelsarrasin-2 Kantoni Castelsarrasin-2 ("frëngjisht: Canton de Castelsarrasin-2") është një kanton në departamentin Tarn-et-Garonne, rajonin Midi-Pyrénées në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Castelsarrasin. Ka sipërfaqe km dhe popullsi banorë.
Kantoni Castelsarrasin-2 Kantoni Castelsarrasin-2 aktualisht përbëhet nga 6 komuna.