Top 10 similar words or synonyms for carpentras

sambre    0.970646

viriat    0.969141

melun    0.963312

meximieux    0.962209

manosque    0.961745

maizières    0.960890

dreux    0.960520

besbre    0.960114

barse    0.959730

treffort    0.959692

Top 30 analogous words or synonyms for carpentras

Article Example
Qarku Carpentras Qarku Carpentras është një qark në Francë, dhe është pjesë e departamentit Vaucluse.
Kantoni Carpentras-Sud Kantoni Carpentras-Sud aktualisht përbëhet nga 5 komuna.
Kantoni Carpentras-Sud Kantoni Carpentras-Sud ("frëngjisht: Canton de Carpentras-Sud") është një kanton në departamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Carpentras. Ka sipërfaqe 118.71km dhe popullsi 38589 banorë.
Kantoni Carpentras-Nord Kantoni Carpentras-Nord aktualisht përbëhet nga 6 komuna.
Kantoni Carpentras-Nord Kantoni Carpentras-Nord ("frëngjisht: Canton de Carpentras-Nord") është një kanton në departamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Carpentras. Ka sipërfaqe 108.01km dhe popullsi 30522 banorë.