Top 10 similar words or synonyms for cambrésis

sancerre    0.972209

puisaye    0.972141

valserine    0.971550

bugey    0.970449

noyelles    0.968159

dompierre    0.967752

montrevel    0.967495

meximieux    0.966894

ceyzériat    0.966621

brétigny    0.966256

Top 30 analogous words or synonyms for cambrésis

Article Example
Beauvois-en-Cambrésis Beauvois-en-Cambrésis është një komunë në Francë. Beauvois-en-Cambrésis bën pjesë në departamentin Nord të rajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 2124 banorë dhe sipërfaqe 3.52 km².
Kantoni Cateau-Cambrésis Kantoni Cateau-Cambrésis aktualisht përbëhet nga 18 komuna.
Kantoni Cateau-Cambrésis Kantoni Cateau-Cambrésis ("frëngjisht: Canton du Cateau-Cambrésis") është një kanton në departamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-Calais në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Le Cateau-Cambrésis. Ka sipërfaqe 163.47km dhe popullsi 17220 banorë.
Beaumont-en-Cambrésis Beaumont-en-Cambrésis është një komunë në Francë. Beaumont-en-Cambrésis bën pjesë në departamentin Nord të rajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 466 banorë dhe sipërfaqe 3.31 km².