Top 10 similar words or synonyms for bugey

laonnois    0.982322

montrevel    0.972795

dompierre    0.970474

cambrésis    0.970449

tardenois    0.969113

bellegarde    0.967499

chambon    0.967059

noyelles    0.966919

ceyzériat    0.966848

fresnes    0.966673

Top 30 analogous words or synonyms for bugey

Article Example
Vaux-en-Bugey Vaux-en-Bugey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ain të rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Vaux-en-Bugey ka një popullsi prej 1215 banorë dhe sipërfaqe 8.22 km², me një dendësi prej 148 banor/km².
Ambérieu-en-Bugey Ambérieu-en-Bugey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ain të rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Ambérieu-en-Bugey ka një popullsi prej 14233 banorë dhe sipërfaqe 24.6 km², me një dendësi prej 579 banor/km².
Kantoni Ambérieu-en-Bugey Kantoni Ambérieu-en-Bugey aktualisht përbëhet nga 8 komuna.
Saint-Sorlin-en-Bugey Saint-Sorlin-en-Bugey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ain të rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Sorlin-en-Bugey ka një popullsi prej 1089 banorë dhe sipërfaqe 9.07 km², me një dendësi prej 120 banor/km².
Saint-Denis-en-Bugey Saint-Denis-en-Bugey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ain të rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Denis-en-Bugey ka një popullsi prej 2216 banorë dhe sipërfaqe 2.61 km², me një dendësi prej 849 banor/km².
Kantoni Ambérieu-en-Bugey Kantoni Ambérieu-en-Bugey ("frëngjisht: Canton d'Ambérieu-en-Bugey") është një kanton në departamentin Ain, rajonin Rhône-Alpes në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Ambérieu-en-Bugey. Ka sipërfaqe 104.95km dhe popullsi 22151 banorë.
Saint-Rambert-en-Bugey Saint-Rambert-en-Bugey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ain të rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Rambert-en-Bugey ka një popullsi prej 2240 banorë dhe sipërfaqe 28.55 km², me një dendësi prej 78 banor/km².
Kantoni Saint-Rambert-en-Bugey Kantoni Saint-Rambert-en-Bugey ("frëngjisht: Canton de Saint-Rambert-en-Bugey") është një kanton në departamentin Ain, rajonin Rhône-Alpes në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Rambert-en-Bugey. Ka sipërfaqe 140.71km dhe popullsi 4949 banorë.
Kantoni Saint-Rambert-en-Bugey Kantoni Saint-Rambert-en-Bugey aktualisht përbëhet nga 12 komuna.