Top 10 similar words or synonyms for briançon

manosque    0.963607

sambre    0.957154

baie    0.956368

plabennec    0.955852

signy    0.955478

romorantin    0.954962

bobigny    0.954284

veynes    0.953854

landerneau    0.951492

bussières    0.951126

Top 30 analogous words or synonyms for briançon

Article Example
Briançon Briançon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpes të rajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Briançon ka një popullsi prej 12190 banorë dhe sipërfaqe 28.07 km², me një dendësi prej 434 banor/km².
Qarku Briançon Qarku Briançon është një qark në Francë, dhe është pjesë e departamentit Hautes-Alpes.
Kantoni Briançon-Nord Kantoni Briançon-Nord ("frëngjisht: Canton de Briançon-Nord") është një kanton në departamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Briançon. Ka sipërfaqe km dhe popullsi 4638 banorë.
Kantoni Briançon-Sud Kantoni Briançon-Sud aktualisht përbëhet nga 5 komuna.
Kantoni Briançon-Nord Kantoni Briançon-Nord aktualisht përbëhet nga 4 komuna.
Kantoni Briançon-Sud Kantoni Briançon-Sud ("frëngjisht: Canton de Briançon-Sud") është një kanton në departamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Briançon. Ka sipërfaqe km dhe popullsi 9671 banorë.