Top 10 similar words or synonyms for bretteville

dompierre    0.963353

seyne    0.962318

bondy    0.961636

brétigny    0.960987

laize    0.959139

nouvion    0.958377

valserine    0.956712

gartempe    0.955747

chalaronne    0.955092

barse    0.952862

Top 30 analogous words or synonyms for bretteville

Article Example
Kantoni Bretteville-sur-Laize Kantoni Bretteville-sur-Laize ("frëngjisht: Canton de Bretteville-sur-Laize") është një kanton në departamentin Calvados, rajonin Basse-Normandie në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Bretteville-sur-Laize. Ka sipërfaqe 239.85km dhe popullsi 14560 banorë.
Kantoni Bretteville-sur-Laize Kantoni Bretteville-sur-Laize aktualisht përbëhet nga 29 komuna.