Top 10 similar words or synonyms for brétigny

valserine    0.975236

dompierre    0.973870

noyelles    0.972030

chalaronne    0.969103

cambrésis    0.966256

bugey    0.964832

canche    0.963102

nouvion    0.963047

lamentin    0.961206

bretteville    0.960987

Top 30 analogous words or synonyms for brétigny

Article Example
Kantoni Brétigny-sur-Orge Kantoni Brétigny-sur-Orge ("frëngjisht: Canton de Brétigny-sur-Orge") është një kanton në departamentin Essonne, rajonin Île-de-France në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Brétigny-sur-Orge. Ka sipërfaqe 48.02km dhe popullsi 36369 banorë.
Kantoni Brétigny-sur-Orge Kantoni Brétigny-sur-Orge aktualisht përbëhet nga 5 komuna.