Top 10 similar words or synonyms for beuvron

gartempe    0.977816

sambre    0.972081

dompierre    0.970995

nouvion    0.968816

valserine    0.968163

brénod    0.966902

champigny    0.965641

meximieux    0.964978

orge    0.964802

chalaronne    0.963109

Top 30 analogous words or synonyms for beuvron

Article Example
Kantoni Brinon-sur-Beuvron Kantoni Brinon-sur-Beuvron ("frëngjisht: Canton de Brinon-sur-Beuvron") është një kanton në departamentin Nièvre, rajonin Bourgogne në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Brinon-sur-Beuvron. Ka sipërfaqe 230.93km dhe popullsi 2407 banorë.
Kantoni Lamotte-Beuvron Kantoni Lamotte-Beuvron aktualisht përbëhet nga 7 komuna.
Kantoni Neung-sur-Beuvron Kantoni Neung-sur-Beuvron aktualisht përbëhet nga 8 komuna.
Kantoni Lamotte-Beuvron Kantoni Lamotte-Beuvron ("frëngjisht: Canton de Lamotte-Beuvron") është një kanton në departamentin Loir-et-Cher, rajonin Région Centre në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Lamotte-Beuvron. Ka sipërfaqe 387.73km dhe popullsi 10025 banorë.
Kantoni Brinon-sur-Beuvron Kantoni Brinon-sur-Beuvron aktualisht përbëhet nga 22 komuna.
Kantoni Neung-sur-Beuvron Kantoni Neung-sur-Beuvron ("frëngjisht: Canton de Neung-sur-Beuvron") është një kanton në departamentin Loir-et-Cher, rajonin Région Centre në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Neung-sur-Beuvron. Ka sipërfaqe 275.78km dhe popullsi 5273 banorë.