Top 10 similar words or synonyms for bazoches

cuisiat    0.964588

viriat    0.962215

boussières    0.957170

treffort    0.955894

meximieux    0.955782

melun    0.955755

montferrand    0.954451

carpentras    0.954336

thiérache    0.952835

quesnoy    0.952801

Top 30 analogous words or synonyms for bazoches

Article Example
Bazoches Bazoches është një komunë në Francë. Bazoches bën pjesë në departamentin Nièvre të rajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 161 banorë dhe sipërfaqe 14.65 km².
Bazoches-au-Houlme Bazoches-au-Houlme është një komunë në Francë. Bazoches-au-Houlme bën pjesë në departamentin Orne të rajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 427 banorë dhe sipërfaqe 28.64 km².
Bazoches-lès-Bray Bazoches-lès-Bray është një komunë në Francë. Bazoches-lès-Bray bën pjesë në departamentin Seine-et-Marne të rajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 790 banorë dhe sipërfaqe 22.68 km².
Bazoches-sur-le-Betz Bazoches-sur-le-Betz është një komunë në Francë. Bazoches-sur-le-Betz bën pjesë në departamentin Loiret të rajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 934 banorë dhe sipërfaqe 15.38 km².
Bazoches-sur-Vesles Bazoches-sur-Vesle është një komunë në Francë. Bazoches-sur-Vesle bën pjesë në departamentin Aisne të rajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 457 banorë dhe sipërfaqe 9.49 km².