Top 10 similar words or synonyms for baie

manosque    0.969396

meximieux    0.966205

maizières    0.965977

plabennec    0.965407

dompierre    0.964857

lillers    0.962935

landerneau    0.962890

valserine    0.962701

veynes    0.962107

sambre    0.961080

Top 30 analogous words or synonyms for baie

Article Example
Baie-Comeau Baie-Comeau është një qytet në Manicouagan, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 432 km² dhe popullsi 22113 banorë.
Baie-Mahault Baie-Mahault është një komunë në Francë. Baie-Mahault bën pjesë në departamentin Guadeloupe të rajonit Guadeloupe. Komuna ka një popullsi prej 28893 banorë dhe sipërfaqe 46 km².
Kantoni Baie-Mahault Kantoni Baie-Mahault ("frëngjisht: Canton de Baie-Mahault") është një kanton në departamentin Guadeloupe, rajonin Guadeloupe në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Baie-Mahault. Ka sipërfaqe 4.4km dhe popullsi 21580 banorë.
Kantoni Baie-Mahault Kantoni Baie-Mahault aktualisht përbëhet nga 1 komuna.