Top 10 similar words or synonyms for bédarrides

bollène    0.963601

melun    0.959215

treffort    0.958989

cuisiat    0.957174

viriat    0.956628

larche    0.955774

meximieux    0.955396

lalinde    0.953934

châtenay    0.953123

brignoles    0.952841

Top 30 analogous words or synonyms for bédarrides

Article Example
Kantoni Bédarrides Kantoni Bédarrides ("frëngjisht: Canton de Bédarrides") është një kanton në departamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Bédarrides. Ka sipërfaqe 100.99km dhe popullsi 38473 banorë.
Kantoni Bédarrides Kantoni Bédarrides aktualisht përbëhet nga 4 komuna.